Цікаво знати...


Як слухання музики в навушниках 
впливає на слух дитини…..

Зараз на кожному кроці можна побачити людину, яка слухає музику в навушниках… Найчастіше молодь, яка не розлучається зі своїм плеєром ні вдома, ні на вулиці, ні в транспорті…. Молоді батьки, вважаючи такий спосіб ефективним і корисним, дозволяють слухати музику в навушниках навіть маленьким дітям… На перший погляд, здається, що це добра справа – дитину залучають до музичного мистецтва, діти з задоволенням слухають музику, емоційно на неї реагують та заодно в цей час не заважають батькам.

Чим же загрожує слухання музики в навушниках?...... Чому цього робити не можна?.........

Першими забили тривогу американські вчені. Науковий співробітник Університету Пордью Роберт Новак заявляє, що у молодих людей та навіть дітей значно погіршилася картина зі 100% слухом. Він пояснює це використанням навушників, які відтворюють музику з небезпечною для організму гучністю.
Будь-які звуки, в тому числі і плеєра, пошкоджують так звані волосоподібні клітини, які знаходяться у внутрішній частині вуха. Вони допомагають переносити звукову інформацію в мозок.

Головна небезпечність полягає в тому, що при прослуховуванні музики погіршення слуху відбувається не відразу. Наслідки стануть помітними тільки через декілька років і проблеми слуху вже не можна буде вилікувати.
Медики вважають, що найтихішим звуком, який може вловити наше вухо – це 10-15 дБ
 Шепіт оцінюється в 20 дБ, звичайна розмова – 30-35 дБ, крик – в 60 дБ вже призводить до дискомфорту. Найшкідливіші для вуха звуки силою від 90 дБ. Іншими словами звуки, що мають навушники мають рівень 100-120 дБ

Доктор Брайан Флайгор з Гарвардської медичної школи провів багато випробувань та діагостик. Навушники типу Apple I Pod підвищують рівень звукового тиску на 9 дБ. Цифра здається невеликою, але збільшення тиску відбувається двократне.

Проблема глухоти від частого слухання музики через навушники обговорюється в авторитетному журналі «Rollinq Ston». Там є і поради лікаря як запобігти втраті слуху:
- не потрібно підвищувати силу звуку, намагаючись заглушити навколишні звуки;
- не бажано  слухати музику більш ніж пів години;
- не можна слухати дітям дошкільного віку, так як внутрішня будова вуха дуже тендітна;

- найкраще слухати живу музику або із музичних носіїв.


Комментариев нет:

Отправить комментарий